Hakkımızda

Hikayemiz

İskandinav ve Türk sentezi ile ortaya çıkan “Alt_Elefant” ismi, klavyede kullanılan “Alt” tuşu ile dijital bağlarımızı temsil ederken Norveççe'de her şey anlamına gelen “alt” kelimesiyle de ortak paydada buluşmuştur. Kurucular olarak soyadımız “Altun” ile ilk harflerinin benzeşmesi ise tesadüftür. 🙂 Fil imgesi ile temsil etmek istediğimiz bilgelik ve bilgi arayışı yine kelimenin Norveççe yazımı olan “Elefant” şeklinde kullanılmıştır. Amacımız “her şey bilgi, bilgi ise dijital” felsefemizi temsil etmektir. Everything is knowledge, knowledge is digital.

Peki Biz Kimiz?

"Sanırım kim olduğumuzu ve nereden geldiğimizi tam olarak anladığımızı düşündüğümüz bir noktaya ulaşırsak, başarısız olacağız."

Carl Sagan

Veysel Kansu Altun
Veysel Kansu Altun[email protected]

ODTÜ’de almış olduğum modern öğretmenlik eğitiminin tüm alt alanlarını kapsayan temel derslerin yanı sıra New York Eyalet Üniversitesi’nde kişisel ilgi alanım olan teknolojinin öğretim sistemlerine entegrasyonu ile ilgili dersler alma olanağına sahip oldum ve Dijital Entegre Müfredat üzerine uzmanlaştım. 

 

Bilgisayarlı Öğretim Teknolojileri üzerine yüksek lisans öğrenimimi sürdürüyor ve kurucusu olduğum Alt_Elefant'ta insanlara İngilizce düşünme, yazma ve konuşmalarında rehberlik ederek hayatlarını dönüştürmeye yardımcı olmayı amaçlıyorum.

Melissa Tuana Altun
Melissa Tuana Altun[email protected]

İsveç’te başlayan hayatım ve hikayem daha sonrasında Türkiye’ye ordan ABD’ye uzanan bir eğitim yolculuğu ile devam etti. Mezun olduktan sonra bir süre de eğitmen olarak bu üç sistemin içinde bulunmam hem öğrenen hem de öğreten gözden özgün bir bakış açısı yakalamamı sağladı.

Dil öğrenimi ve öğretimine olan tutkum, hem Orta Doğu Teknik Üniversitesinde hem de State University of New York'ta dil, kültür ve Dijital Entegre Müfredat üzerine aldığım uluslararası eğitimim ve İsveç'teki deneyimlerim ile dijitalleştirilmiş bir öğrenme ortamına çalışmanın ne anlama geldiğine dair güçlü bir anlayışa sahip olmamı sağladı. Bu nedenle bu alanda bir gelişime katkıda bulunmak ve eğitimin dijital reformunda bir parça olmak istiyorum.

Peki Sonra Ne Oldu?

Aynı okulda farklı dönemlerde öğretim üzerine eğitim gören iki insanın farklı eğitim sistemlerini ve öğrenme stillerini tartışırken temeller atıldı. Eğitimin güncellenmesi gerektiğine hem fikir olan bu iki kişi, bu yolun dijitalleşmeden geçtiğine inanıyordu. Yıllar süren araştırmalar, bu alanda erişilen tecrübeler üzerine ilk platform kuruldu. 

Eğitim gibi bir alanda yeterli olacak platformun ihtiyaç duyduğu kapsamdan ötürü, teknolojik ve sermaye olarak bu platform yeterli olmadı. Ama bu ikili burada yılmadı ve Amerika’yı yeniden keşfetmenin gereksiz olduğunu farketti ve açık kaynak kodlu MOODLE platformunu benimsemeye karar verdiler.

MOODLE açık kaynak kodlu yapısından dolayı dünya üzerinde birçok eğitmen ve programlama becerisine sahip insan tarafından geliştirilen çok kapsamlı bir platform olduğundan eşi benzeri olamayacağını anlayarak bütün odağını onu geliştirmeye vermeye karar verdiler. Bu esnada Alt_Elefant doğdu.

Hedefimiz internete erişimi olan herkesin zaman ve mekandan bağımsız, en kaliteli eğitime ulaşabilmesi. Bu uğurda gerek eğitmen, gerek programlama, gerek prodüksiyon, gerek tasarım ekibini oluşturan bizler, herşeyimizle bu hedefe doğru ilerlemekteyiz. Hayalimiz bir gün herkesin her şeyi kolayca öğrenip uygulayacağı bir alan yaratmak.

Ve de filleri korumak. 🙂

Filleri Yaşatalım!

Filleri Yaşatalım!

Alt_Elefant olarak bir fili evlat edindik ve nesli tükenmekte olan bu muhteşem canlıların korunmasına yardımcı olmak için satın alınan her kurstan World Wildlife Fund WWF®'e bağışları sürdürmeyi umuyoruz. Bu amaca destek olmak için:  Elephant | Species | WWF (worldwildlife.org)
Daha Fazla
Shopping Cart
Scroll to Top